15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 4000 1 0 horizontal https://kombinleri.com 300 4000 1
Türkiye'nin en geniş kapsamlı ve güncel kombin tanıtım sitesi

Makyaj Kombinleri

Cildinize İyi Bakın!
Şehrin tozu, kiri, makyaj kalıntıları derken cildiniz epey yıpranmış olabilir. Bir de çalışan veya okuyan bir kadınsanız her gün makyaj yapmak durumunda kalıyor olabilirsiniz. Tıkanan gözenekleriniz ve tazeliğini yitiren cildiniz için birkaç tavsiyeye...
Makyaj Hileleri
Güçlü bir makyaj ile üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yoktur. Bu yüzden yorucu ve sıkıcı geçen bir gününüzü güçlü bir makyaj yaparak tempolu bir hâle getirebilirsiniz. Nasıl mı? Gelin birlikte bakalım. 🙂 Öncelikle makyaj...
Dövme Yaptırmak İsteyenlere…
Dövme yaptırmak, çoğu insan için hobidir ve derin anlamlar ifade edebilir. Son zamanlarda dövme akımında çok fazla değişiklik oldu. Özellikle geçmişin esintileri ve günümüzün modern dokunuşlarıyla yapılan old school dövmeler, birçok ünlünün favorisi...
Nude Makyaj
Makyaj yapmışken makyajsız görünmek, hemen hemen her kadının kullanmak istediği bir yöntemdir. Eğer sizde doğallıktan ve sağlıklı bir cilt görünümünden yanaysanız nude makyaj tam size göre! O zaman yüz hatlarınızı belirginleştirerek daha aydınlık...
Bu Makyaj Eskimez
Makyajın insan psikolojisi üzerindeki etkisi kanıtlanmış bir gerçektir. Durum böyleyken neden en güzel makyajın püf noktalarını öğrenmeden makyaj yapalım? Kadife tonların, yerini şeftali pembelere bıraktığı bu yılda özellikle göz makyajı ön plana çıkıyor....
Makyaj Kombinleri

Kıyafetlerinizi giydiniz süslendiniz ve sıra makyajda. Kıyafetiniz kadar önemli olan makyajınız sizi ön plana çıkarabilir de mahvedebilir de. Makyajınız giydiğiniz kıyafetin renklerinden, tarzından hatta mevsimlerden bile etkilenebilir.

Yazın daha canlı renkler kullanırken örneğin sarı turuncu farlar ya da koyu fondöten kışın daha koyu ve mat tonlar tercih ederiz.

Günlük hayatta daha soft ve sade makyajlar yapabilirsiniz. Örneğin; rimel ve açık tonlarda ruj kullanırsanız sizi abartıdan kaçıracaktır. Akşam için daha ağır ve gösterişli makyajlar tercih edebilirsiniz eyeliner ve kıpkırmızı bir ruj gibi. Ne kadar makyaj o kadar ilgi çekmektir. Fakat amaç doğru yerde doğru makyajı yapmaktır.

Makyajda renklerin uyumunu bilmek oldukça önemlidir. Kırmızı-yeşil, sarı-mor, mavi-turuncu bunlar birbirine zıt renklerdir. Örneğin, kırmızı bir ruj sürüp yeşil bir far sürerseniz çok makyaj yapmış gibi gözükürsünüz ve çirkin bir görüntü oluşur.

Kısacası giydiğiniz havanın durumu, kıyafetin tarzı ve renkleriyle makyajınız doğru orantılı olmalı. Doğru makyaj kombinleri için sitemizde ki yazılardan ilham alıp sizde uygulayabilirsiniz.

İnsanlar ilk iletişim anında yalnızca yüzlere odaklanırlar. İlk iletişim sırasında izleniminizi yüzünüzle verirsiniz. En basit örnekle, makyaj yapmadığımız bazı günlerde biz kadınların karşılaştığı “Hasta mı oldun?” sorusu, en sık karşılaşılan sorulardandır. Tam aksine abartılı makyajlar ise hoş olmayan tepkilere yol açıp moralimizi bozabiliyor. Ne demiştik? Her şey iyi hissetmekten geçiyor!

Makyaj yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken ten rengidir. Ten renginin makyajla uymsuz olması durumunda yapay, kalıp gibi duran bir görünüme sebep olabilir. Göz makyajının ön plana çıktığı trend akımı, çarpıcı göz makyajları yapma isteğimizi uyandırsa da renkleri nasıl kombinleyeceğimizi bilmediğimizde elimiz kolumuz bağlanıyor.

Ne demişler? Kaş, göz gerisi söz! Doğru adımları uyguladığınızda büyük gözleriniz olmasa da gözlerinizin çekiciliğini ön plana çıkarabilir hatta olduğundan daha büyük görünen gözlere ulaşabilirsiniz. Çoğumuz doğru noktalara değinmediğimizde gözlerimizi olduğundan büyük göstermek yerine daha küçük göstermeye sebep olan dokunuş hataları yapmışızdır. Aslında uygulaması oldukça basit olan püf noktalarla istediğiniz görünüme ulaşmak için makyaj kombinleri içeriklerine bir göz atın!

Kıyafetleri kombinlemek çoğu zaman vaktimizi aldığından dolayı, makyaj kombini ayrıntılarını düşünüp uygulamaya geçirmek için çok az vaktimiz kalkıyor. Böyle olduğunda da en güzel kombinleriniz, makyajınızla bütünleşip ışık saçabilecekken daha sıradan görünebiliyor. Makyaj renk kombinleride bu noktada büyük bir önem arz ediyor!

Nasıl uygulayacağınızı bilmediğiniz far paletlerinden küçük ışıltılar edinmenizi sağlayacak dokunuşlara kadar her ayrıntıya dikkat ederek oluşturulmuş makyaj kombinleri içerikleri büyük bir keyifle sizlere yardımcı oluyor.

Yalnızca makyaj kombin fikirleri değil, gündemde olan trend alarmlarından sizi haberdar ederek enerji tasarrufu sağlayıp, kendinizi mutlu hissettirmeye bir adım daha yaklaşmak için içeriklerimizi sürekli güncel tutup yeniliyoruz.

Bakımlı hissetmek, aynaya baktığınızda kendinizi çok iyi hissettirecek makyajın püf noktalarını öğrenebildiğiniz yazılarımızın altına, görmek istediğiniz içerikleri yazabilir. Size daha yararlı olmamızı sağlayabilirsiniz.