15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 4000 1 0 horizontal https://kombinleri.com 300 4000 1
Türkiye'nin en geniş kapsamlı ve güncel kombin tanıtım sitesi

Makyaj Kombinleri

Bulaşma Yapmayan Eyelinerlar
Eyeliner çekmek zaten zor bir de yazın sıcağında terlemekten ya da güneşin yakıcı ışınları yüzünden gözlerimizin sulanmasından dolayı daha da işkence haline geliyor. İşte, sizi yazları yaşadığımız bu dertten kurtarmak için bulaşma yapma...
Kahverengi Gözler İçin Far Önerileri
Kahverengi gözlü olmanın makyajda çok büyük artısı var. Birçok far rengi gözlerinizle uyumlu olacaktır. Özellikle buğulu göz makyajları sizin gözünüzün favorisi. İşte, kahverengi gözlüler hangi renk far uygulamalı sizler için hazırladık… Buğulu Göz...
Gelin Tırnağı Nasıl Olmalı?
Evlilik teklifi sonrası hızlı şekilde gelişir. Düğün yeri, davetiyeler, gelinlik, ayakkabı, saç, makyaj her detay önemlidir. Küçük gibi görünse de gelinin elleri de göz önünde olacağı için tırnaklarda önemlidir. Yani tırnak denilip geçilmemeli,...
Kısa Tırnaklara Tavsiyeler
Oje sürmeyi çok seviyorsunuz ama kısa tırnaklarınızdan şikayetçisiniz, uzun tırnakta ojenin daha iyi göründüğünü düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kısa tırnaklarda da oje gayet güzel görünür. Yeter ki doğru rengi ve modeli kısa tırnaklarınıza uygulayın. Kısa...
Kusursuz Fondöten Görünümü
Hemen her kadının en çok kullandığı makyaj malzemelerinin arasında şüphesiz fondöten, kapatıcı ve cilt tonu eşitleyen ürünler gelir. Kışın biraz daha yoğun ürünler kullanılırken, yazın ise daha hafif yapılı ürünler tercih edilir. Peki...
Plaj Makyajı İçin Öneriler
Yaz geldi tatiller başladı. Peki ya plaj makyajınız hazır mı? Güneş kremleri şüphesiz ki yaz makyajının olmazsa olmazı, kavurucu sıcaklarda güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve aynı zamanda cildi nemlendirmek için güneş kremi kullanmak...
Festival Makyajı Önerileri
Yazın gelmesiyle festival sezonları da tüm hızıyla başladı. Önümüzdeki 3 ay boyunca birbirinden farklı müzik türlerinde festivaller olacak. Eğer enerjik biriysen ve için kıpır kıpırsa bütün bir kış döneminin karamsarlığını üzerinden atabilirsin. Festivallere...
Makyaj Kombinleri

Kıyafetlerinizi giydiniz süslendiniz ve sıra makyajda. Kıyafetiniz kadar önemli olan makyajınız sizi ön plana çıkarabilir de mahvedebilir de. Makyajınız giydiğiniz kıyafetin renklerinden, tarzından hatta mevsimlerden bile etkilenebilir.

Yazın daha canlı renkler kullanırken örneğin sarı turuncu farlar ya da koyu fondöten kışın daha koyu ve mat tonlar tercih ederiz.

Günlük hayatta daha soft ve sade makyajlar yapabilirsiniz. Örneğin; rimel ve açık tonlarda ruj kullanırsanız sizi abartıdan kaçıracaktır. Akşam için daha ağır ve gösterişli makyajlar tercih edebilirsiniz eyeliner ve kıpkırmızı bir ruj gibi. Ne kadar makyaj o kadar ilgi çekmektir. Fakat amaç doğru yerde doğru makyajı yapmaktır.

Makyajda renklerin uyumunu bilmek oldukça önemlidir. Kırmızı-yeşil, sarı-mor, mavi-turuncu bunlar birbirine zıt renklerdir. Örneğin, kırmızı bir ruj sürüp yeşil bir far sürerseniz çok makyaj yapmış gibi gözükürsünüz ve çirkin bir görüntü oluşur.

Kısacası giydiğiniz havanın durumu, kıyafetin tarzı ve renkleriyle makyajınız doğru orantılı olmalı. Doğru makyaj kombinleri için sitemizde ki yazılardan ilham alıp sizde uygulayabilirsiniz.

İnsanlar ilk iletişim anında yalnızca yüzlere odaklanırlar. İlk iletişim sırasında izleniminizi yüzünüzle verirsiniz. En basit örnekle, makyaj yapmadığımız bazı günlerde biz kadınların karşılaştığı “Hasta mı oldun?” sorusu, en sık karşılaşılan sorulardandır. Tam aksine abartılı makyajlar ise hoş olmayan tepkilere yol açıp moralimizi bozabiliyor. Ne demiştik? Her şey iyi hissetmekten geçiyor!

Makyaj yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken ten rengidir. Ten renginin makyajla uymsuz olması durumunda yapay, kalıp gibi duran bir görünüme sebep olabilir. Göz makyajının ön plana çıktığı trend akımı, çarpıcı göz makyajları yapma isteğimizi uyandırsa da renkleri nasıl kombinleyeceğimizi bilmediğimizde elimiz kolumuz bağlanıyor.

Ne demişler? Kaş, göz gerisi söz! Doğru adımları uyguladığınızda büyük gözleriniz olmasa da gözlerinizin çekiciliğini ön plana çıkarabilir hatta olduğundan daha büyük görünen gözlere ulaşabilirsiniz. Çoğumuz doğru noktalara değinmediğimizde gözlerimizi olduğundan büyük göstermek yerine daha küçük göstermeye sebep olan dokunuş hataları yapmışızdır. Aslında uygulaması oldukça basit olan püf noktalarla istediğiniz görünüme ulaşmak için makyaj kombinleri içeriklerine bir göz atın!

Kıyafetleri kombinlemek çoğu zaman vaktimizi aldığından dolayı, makyaj kombini ayrıntılarını düşünüp uygulamaya geçirmek için çok az vaktimiz kalkıyor. Böyle olduğunda da en güzel kombinleriniz, makyajınızla bütünleşip ışık saçabilecekken daha sıradan görünebiliyor. Makyaj renk kombinleride bu noktada büyük bir önem arz ediyor!

Nasıl uygulayacağınızı bilmediğiniz far paletlerinden küçük ışıltılar edinmenizi sağlayacak dokunuşlara kadar her ayrıntıya dikkat ederek oluşturulmuş makyaj kombinleri içerikleri büyük bir keyifle sizlere yardımcı oluyor.

Yalnızca makyaj kombin fikirleri değil, gündemde olan trend alarmlarından sizi haberdar ederek enerji tasarrufu sağlayıp, kendinizi mutlu hissettirmeye bir adım daha yaklaşmak için içeriklerimizi sürekli güncel tutup yeniliyoruz.

Bakımlı hissetmek, aynaya baktığınızda kendinizi çok iyi hissettirecek makyajın püf noktalarını öğrenebildiğiniz yazılarımızın altına, görmek istediğiniz içerikleri yazabilir. Size daha yararlı olmamızı sağlayabilirsiniz.